Rogán Antal utoljára 2017. december 11-én szólalt fel a parlamentben, több mint öt év eltelte után kedden a Schadl-Völner-ügyről kérdezhette Jámbor András a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjét az azonnali kérdések órájában.
Az ügy nyomozati anyagaiban ugyanis több helyen is előkerül a Tóni, Barbara és Ádám becenév.
A Párbeszéd képviselője így kezdte felszólalását:
Miniszter úr, hogy ha szólíthatom így, Tóni.
Jámbor András szerint a nyomozati anyagban van egy rész, ahol Schadl arról beszélget a Gazdával, hogy a jó barátjuk, a Tóni milyen nehezen szenved, amikor miniszterként támadják ők.
„Én sajnos nem ismerek más Tóni nevű embert a kormányban, vagy Tóni becenevű embert, úgyhogy nehezen gondolok másra, minthogy önről van szó.”
Jámbor azt mondta, azért is Rogán lehet a szóban forgó Tóni, mert a feleségét Barbarának hívják, a volt kabinetfőnökét pedig Ádámnak. Azt is felemlegette, hogy a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökének bejárása volt a Karmelitába és Rogán minisztériumába, ahol különböző tárgyalásokat folytatott.
Hogyan kapcsolódik ön Schadl Györgyhöz, azt kérném, hogy tisztázza, mi Schadl György és ön között a kapcsolat. Jó lenne, ha az is tisztázódna, hogy a fideszes képviselők és a végrehajtó maffia között mi a kapcsolat.
Rogán Antal erre azt mondta: „nyíltan, tisztán és egyszerűen” azt tudja válaszolni Jámbor kérdésére, hogy nem áll módjában megismerni Schadl nevű urat, nem is ismert, és valószínűleg a jövőben sem fogja megismerni.
Ha látnak valami újságcikket, ami önöknek tetszik, akkor azok alapján azonnal vádat kéne emelni, és lehetőleg néhány napon belül ítéletet is kéne hozni.” Rogán szerint az ügyészség minden, az ügyben gyanúként felmerült esetet megvizsgált, és ahol kellett, eljárást indított.
Nem cikkekről van szó, hanem a nyomozati anyagokban szereplő tényekről, lehallgatási jegyzőkönyvekről"
– mondta Jámbor András Rogánnak. Furcsálta, hogy Rogán nem mondott arról semmit, hogy volt kabinetfőnökének mi köze van az ügyhöz. A Párbeszéd képviselője szerint nem műküdik megfelelően az igazságszolgáltatás Magyarországon, és nem foglalkoznak a végrehajtás áldozataival.